Z miłości do gór i pasji fotografowania… „KADRY Z SERCA” DOROTY BARBARY INDYK

Urodzona w Przemyślu, lecz całe życie związana z Brzozowem – DOROTA BARBARA INDYK – w sobotnie popołudnie, 9 marca, świętowała swój wernisaż. W murach brzozowskiego Muzeum, przy wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej, autorka wyjątkowych fotografii, niezwykle malowniczych miejsc podzieliła się z zebranymi swoją pasją.

Spotkanie i rozmowę z Autorką zdjęć poprowadził dyrektor brzozowskiego Muzeum – Jerzy F. Adamski. Dorota Barbara Indyk pierwsze lata życia wraz z rodziną spędziła na ziemiach pogórza przemyskiego. Od wielu lat mieszka w Brzozowie, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej i średniej, zawodowo jest związana z Urzędem Miejskim w Brzozowie.

„Fotografia jest moją pasją. Kocham naturę i uwielbiam fotografować jej piękno. Przyroda jest dla mnie prawdziwym źródłem inspiracji, a przede wszystkim natura jest moim domem, gdzie mogę być sobą w pełni, bo w naturze odnajduję spokój i odkrywam jednocześnie swoje własne piękno” – mówi Autorka wystawy „Kadry z serca”.

Dorota Barbara Indyk pragnie realizować swoje fotograficzne ambicje, związane przede wszystkim z urokami przyrody, górami i podróżami, które są jej wielką miłością.

W wernisażu uczestniczyli: Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, rodzina i przyjaciele autorki oraz wielu sympatyków fotografii.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili „Karczmarze”, którzy z okazji Święta Kobiet przygotowali repertuar specjalnie dla Pań. Zespół został założony w 2006 r. i w chwili obecnej koncertuje w składzie instrumentarium: skrzypce, kontrabas, akordeon, gitara akustyczna, drugie skrzypce oraz cymbały rzeszowskie lub cymbały węgierskie. W swoim repertuarze prezentują stylizowaną muzykę folkową pogranicza kultur. W ich wykonaniu można usłyszeć melodie polskie, węgierskie, ukraińskie, słowackie, łemkowskie, bałkańskie oraz klezmerskie. W sobotni, wyjątkowy wieczór zagrali i zaśpiewali m.in.: „Liber tango”, „Oblivion”, „Przy kominku”, „Czardasz”, „Skrzypek na dachu” i wiele innych utworów. Artyści zaczarowali brzozowską publiczność swoim występem.

Wystawę „Kadry z serca” można obejrzeć, na piętrze ratusza, do 29 marca. Serdecznie zapraszamy!