Porcelanowy Jubileusz pracy twórczej Agnieszki Mrozek

W piątek, 27 października, w murach brzozowskiego Muzeum odbyło się wyjątkowe spotkanie. Swój Jubileusz 20 lat pracy twórczej świętowała Agnieszka Mrozek ze Starej Wsi.

Z rąk Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego Agnieszka Mrozek otrzymała kwiaty oraz grawerton z gratulacjami pięknego jubileuszu oraz życzeniami dalszych sukcesów. Życzenia z okazji jubileuszu składała również Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, z którą Agnieszkę łączy długoletnia znajomość i współpraca zawodowa.

Prowadzący spotkanie Dyrektor Muzeum – Jerzy Ferdynand Adamski powiedział, że dla nas Agnieszka Mrozek jest wyjątkowa i jej twórczość jest wyjątkowa. Agnieszka jest osobą nietuzinkową, która para się wieloma dziedzinami życia i sztuki, każdą ze wspaniałymi efektami. W programie spotkania odbyła się również promocja jej najnowszego tomiku wierszy pt. „Azaliż…”. W wierszach Poetka koncentruje się m.in. na problematyce egzystencjalnej. Wnikliwie przygląda się życiu człowieka, zauważając kruchość bytu. Być może stara się dotrzeć do prawdy o świecie i człowieku. Jej „niedopowiedzenia”, których często używa, zostawiają to „coś” dla czytelnika. Ten niedopowiedziany element, wątek może być łatwo domyślny z kontekstu wypowiedzi Poetki, może być też wymagającym, żądającym uzupełnienia. Wiersze czytały Patrycja Pelczar-Reszko, Beata Świszcz i Małgorzata Szepelak.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa, na którą złożyły się karykatury artystki namalowane przez jej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysietnicy. Zainaugurował je, grą na saksofonie, wychowanek Agnieszki – Oskar Szczepek. Jubileusz zakończył się recitalem wokalistki Emilii Władyki.

Agnieszka Mrozek jest osobą wyjątkową, świadczy o tym choćby ogromna frekwencja. Udział w jubileuszu wzięła licznie Rodzina, przyjaciele i znajomi artystki. Składamy gratulacje tak dużego dorobku artystycznego, życzymy niegasnącego zapału do pracy oraz serca do tego, co Agnieszko tworzysz.

Wystawę można zwiedzać do 30 listopada.