Młodzi Artyści w muzeum

W czwartkowe popołudnie (27 kwietnia) odbyło się w naszym muzeum otwarcie wystawy młodych artystów. Swoje prace zaprezentowało siedmioro bardzo utalentowanych młodych ludzi: Kinga Fiołek, Artur Futyma, Miłosz Jamrógiewicz, Seweryn Jamrógiewicz, Anna Nogaj, Diana Sobolak i Ida Stępień.

Wyjątkowe spotkanie przy licznie zebranej publiczności zainaugurował koncert młodej, niezwykle utalentowanej artystki – Sabiny Kułak z Humnisk (studentki Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego). Sabina zaśpiewała utwory: „Takie ciało”, „Dangerous woman”, „Powinnam”, „Quizaz quizaz”, i „Z Tobą”.

Po części oficjalnej, w której prowadząca Agnieszka Adamska przybliżyła sylwetki artystów przyszedł czas na obejrzenie wystawy. To wystawa ciekawa, zróżnicowana, bo przecież każdy z tych młodych ludzi prezentuje swój własny styl, bądź jest jeszcze na etapie ciągłego szukania swojego stylu. Niektórzy mają na swoim koncie spore osiągnięcia, udział w wystawach krajowych bądź międzynarodowych.

Na ekspozycji można obejrzeć w sumie 36 obrazów wykonanych w różnych technikach: akrylowej, olejnej, kredce, ale także ikony pisane techniką tempery żółtkowej oraz grafiki.

Wystawę można zwiedzać do 25 czerwca.