Wernisaż wystawy „Niebo i Ziemia”

W dniu 29 lipca 2022 r. w brzozowskim Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż wystawy prac czworga artystów: Kuby Fiedorowicza, Anety Rzeszut, Agnieszki Mrozek oraz Doroty Długosz pt. „Niebo i Ziemia”.Kuba Fiedorowicz urodził się w 1982 r. w Melbourne (Australia). Studiował malarstwo w the Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT), uniwersytecie w Melbourne. Potem podróżował po Europie. W 2007 r. pracował jako asystent austriackiego artysty Ernsta Fuchsa. Przez 7 lat pracował jako lektor nauki sztuki w Vienna Academy of Visionary Art w Wiedniu. Jego prace były wystawione we Francji, Anglii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Australii i Ameryce Południowej.Aneta Rzeszut jest malarką i ikonopisarką z Dydni. Brała udział w wystawach zbiorowych: „Ikona rodzi Ikonę” (2019 r.), „Ikona – tajemnica prawdy” (2021 r.), „Zstąpienie do otchłani – ikony wielkanocne” (2022 r.). Od niedawna współpracuje z Jadwigą Denisiuk, właścicielką Pracowni Ikon „Veraikon” w Cisnej. Prowadzi Klub Seniora w Jabłonce i Temeszowie.Agnieszka Mrozek to poetka, malarka, ikonopisarka, dekoratorka, nauczycielka, autorka czterech tomików wierszy: „Bo…”, „Gdyż…”, „Przecież…” i „Ponieważ…”. Jest mieszkanką Starej Wsi, gdzie zawsze ciepło przyjmuje swoich gości w murach swego niezwykłego domu, zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki. Na swoim koncie ma wystawy malarstwa – pierwsza pt. „Okiełznany chaos” (2012 r.) oraz druga pt. „Tendencja wzrostowa…” (2019 r.), które odbyły się w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Brała udział w wystawach zbiorowych: „Ikona rodzi Ikonę” (2019 r.), „Ikona – tajemnica prawdy” (2021 r.), „Zstąpienie do otchłani – ikony wielkanocne” (2022 r.). Dorota Długosz jest rodowitą brzozowianką. Realizuje się jako poetka, malarka, ikonopisarka, nauczycielka oraz autorka tomików wierszy: „Obcowanie z czasem”, „Oswajanie zdarzeń”, „Nieprzypadkiem” (2019 r.). Publikuje w czasopismach i almanachach poetyckich. Maluje cykle obrazów. W dorobku ma wystawy malarstwa indywidualne i zbiorowe. Mówi, że „Wiersze, podobnie jak malarstwo, towarzyszą mi w najpiękniejszych podróżach w przestrzeni samej siebie”.Na piątkowym wydarzeniu pojawili się przyjaciele i sympatycy naszej instytucji w tym m.in. przedstawiciel posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy Jerzy Ferdynand Adamski, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Brzozowie Krystyna Paradysz, radna Rady Miejskiej w Brzozowie Aneta Masłyk, radna Rady Powiatu Brzozowskiego Magdalena Korona, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Brzozowie i zarazem sołtys sołectwa Humniska-Skrzyżowanie Mariusz Fic wraz z małżonką oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska Tadeusz Stępień.Wystawę „Niebo i Ziemia” można oglądać do końca sierpnia w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Serdecznie zapraszamy!

fot. i tekst: PG