Warsztaty „Spotkanie z Lalką”

W niedzielę 5 czerwca 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Brzozowie miały miejsce warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży pt. „Spotkanie z lalką”. Poprowadziła je poetka, nauczycielka, malarka, kreatorka wnętrz oraz regionalistka Agnieszka Mrozek. Znaczące wsparcie w przygotowaniu wydarzenia zapewniła ponadto Magdalena Korona z Towarzystwa Przyjaciół Brzozowa-Zdroju.Uczestniczący w spotkaniu warsztatowicze mogli zapoznać się z przykładowymi rodzajami lalek, które w barwny i ciekawy sposób omówiła Pani Agnieszka. Następnie dzieci wraz z opiekunami obejrzeli obecną wystawę czasową Muzeum Regionalnego w Brzozowie pt. „Bracia Mniejsi”, obejmującą kolekcję 10 scen z bajek francuskiego pisarza Jeana de La Fontaine’a, z ręcznie wykonanymi lalkami przedstawiającymi bohaterów tychże utworów.Po teoretycznej części warsztatów uczestnicy przystąpili do zajęć praktycznych. Pomimo młodego wieku, dzieci pokazały niezwykłe umiejętności manualne i wyczucie artystyczne, tworząc przepiękne i urokliwe lalki.Warsztaty „Spotkanie z Lalką” były projektem Towarzystwa Przyjaciół Brzozowa-Zdroju dofinansowanym ze środków Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Wsparcie organizacyjne wydarzenia zapewniło Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie.

tekst i fot.: PG