Promocja tomiku poezji Katarzyny Terchy-Frankiewicz zatytułowanego „Kołderka źle leży”

W piątek, 8 kwietnia 2022 r., w naszym muzeum odbyła się promocja tomiku poezji Katarzyny Terchy-Frankiewicz zatytułowanego „Kołderka źle leży”. Publikacja wyszła dzięki sponsorom, którymi zostali: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Adam Śnieżek, Henryk Kozik, Tadeusz Stępień oraz anonimowi darczyńcy.

Spotkanie poprowadziła dyrektor naszego muzeum Agnieszka Adamska, a promocja odbyła się pod szyldem nowo powstałego Saloniku im. Anny Kajtochowej. Katarzyna Tercha-Frankiewicz opowiedziała o początkach swojego pisania, powstawania wspomnianego tomiku, który dla autorki stanowi zapowiedź kolejnych wierszy. Opowiadała o swoich ukochanych miejscach, osobach, które pomagały jej w pisaniu oraz o roli poezji w jej życiu. Spotkanie wzbogacił występ muzyczny Amelii Sowińskiej, która wykonała utwory: „Mruczy winyl” (z repertuaru Dagmary Czechury), „Wspaniały świat” (z filmu „Alladyn”), „Odkryjemy miłość nieznaną” (z repertuaru Alicji Majewskiej) oraz „To nie ja” (z repertuaru Edyty Górniak).

Tomik „Kołderka źle leży” można nabyć w naszym muzeum.

fot. Marek Marański