ARMIE ŚWIATA W MINIATURZE Marka Siadkowskiego

„Armie świata w miniaturze Marka Siadkowskiego” to nowa wystawa czasowa w naszym muzeum, której otwarcie miało miejsce w sobotę, 8 maja 2021 r.Przygotowana została 20 lat po pierwszej indywidualnej ekspozycji prac Marka Siadkowskiego, którą także gosciło nasze muzeum. Wówczas jako temat przewodni królowała II wojna światowa. Obecna wystawa to przegląd przez dzieje wojskowości – od starożytności po II wojnę światową. Prezentowane małe dzieła modelarskie można podzielić na trzy grupy: figurki z okresów rozwoju uzbrojenia pojedynczego żołnierza, pojazdy i sprzęt wojskowy oraz samoloty. W sumie na eskpozycję składa się 11 tysięcy figurek żołnierzy, 48 pojazdów, 21 samolotów, 1 diorama i 9 winietek.Autor wystawy – Marek Siadkowski – to pasjonat modelarstwa od 1993 r., wywodzący się z Dolnego Śląska emerytowany strażak, od 25 lat zamieszkały w Brzozowie, uczestnik wielu konkursów.

Fot. Marek Marański, Marcin Michańczyk.