„Poznajemy piękno i przyrodę ziemi brzozowskiej”

Po raz czterdziesty pierwszy, tym razem z udziałem dzieci i młodzieży z gminy Brzozów, odbył się Rajd Odkrywców „Poznajemy piękno i przyrodę ziemi brzozowskiej”. Impreza została zorganizowana przez nasze muzeum wraz z Zespołem Świetlic Środowiskowych w Brzozowie. Uczestnicy prowadzeni przez pracownika naszego muzeum, a zarazem przewodnika beskidzkiego Mateusza Podkula przemierzali urokliwe zakątki Pogórza Dynowskiego na pograniczu Przysietnicy i Brzozowa. Bazą rajdu była siedziba świetlicy w Przysietnicy. Na trasie rajdu znalazły się m.in.: źródełko poświęcone w 1932 r. przez kardynała Augusta Hlonda, dawna willa biskupia na Baniskach oraz kopiec Zyndrama z Maszkowic. Po zakończeniu przemarszu na wszystkich wędrowców czekał smaczny poczęstunek, a na chętnych – konkursy z nagrodami.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania pani kierownik ZŚŚ Dorocie Schmidt oraz pracownikom zespołu świetlic za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

Fot. Marzena Kędra