Warsztaty „Zasady bezpiecznej turystyki”

Dwunastego sierpnia w naszym muzeum odbyły się warsztaty, które poprowadził adiunkt (a zarazem przewodnik beskidzki) Mateusz Podkul. Spotkanie – zatytułowane „Warsztaty bezpiecznej turystyki” – miało na celu przybliżyć zagadnienia związane z turystyką, bezpieczną wędrówką po górach, przygotowaniem się do niej, a także zwrócono uwagę na kwestie związane z wychodzeniem z trudnych, niespodziewanych sytuacji (spotkanie dzikich zwierząt, burze czy kontuzje). Młodzi uczestnicy przekonali się także, jak wiele cennych informacji można uzyskać z mapy, gdy posiada się wiedzę nt. posługiwania się nią. Teraz bez problemu będą potrafili zorganizować wyjazd, wybrać odpowiedni ekwipunek czy sprostać nieoczekiwanym zagrożeniom.

Z kolei w piątek, 16 sierpnia kontynuowaliśmy nasze warsztaty „Zasady bezpiecznej turystyki”, tym razem w praktyce. Młodzi uczestnicy, pod kierunkiem Mateusza Podkula, sprawdzali się w posługiwaniu planem Brzozowa, bezpiecznym poruszaniu po mieście, a także rozwiązywali liczne zagadki związane z naszym miastem. Najlepsi otrzymali z rąk dyrektor muzeum Agnieszki Adamskiej dyplomy i pamiątkowe książki.

MWP

Fot. Marek Marański, Monika Sowińska