Wakacyjnie w muzeum

Na lipcowy wakacyjny miesiąc Muzeum Regionalne w Brzozowie przygotowało dwie gawędy, które przedstawił pracownik tej instytucji, a zarazem przewodnik beskidzki Mateusz Podkul. Pierwsza z nich dotyczyła zwierząt żyjących w naszym szeroko pojętym regionie i nosiła tytuł „Ciągnie wilka do lasu”. Temat ten zaprezentowany został dwukrotnie – 11 lipca oraz 16 lipca br. – i obok indywidualnych słuchaczy w spotkaniu uczestniczyli podopieczni brzozowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, a także Zespołu Świetlic Środowiskowych w Brzozowie. Drugie zagadnienie, przybliżone 25 lipca br., skupiało uwagę słuchaczy na tematyce dendrologicznej, czyli drzew.

Wszystkie spotkania spotkały się z żywym odbiorem słuchaczy. Nie brakowało pytań, nieraz zaskakujących, a także własnych spostrzeżeń i obserwacji. Wakacje sprzyjają podglądaniu ojczystej przyrody, a dodatkowa wiedza zawsze pozwala inaczej spojrzeć na piękno naszego kraju.      

Na nudę nikt nie narzeka! Żabki, motylki, lawendowa sól do kąpieli to wszystko powstało w czasie wakacyjnych warsztatów plastycznych, które poprowadziła Agnieszka Mrozek – dekoratorka, florystyka, nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych. Dzieci i młodzież z Zespołu Świetlic Środowiskowych, Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie oraz uczniowie szkół podstawowych gminy Brzozów i Dydni wzięli udział w niezwykle kreatywnych warsztatach, w czasie których pod mistrzowskim okiem pani Agnieszki tworzyli wspaniałe prace.

ag, MWP

 

fot. Marek Marański