Brzozowskie Spotkanie Muzealne z członkami Ruchu Poetyckiego „Zgrzyt”

Wtorkowe  popołudnie (18 września br.) zgromadziło w naszym muzeum miłośników poezji na kolejnym w tym roku Brzozowskim Spotkaniu Muzealnym, którego tematem była promocja drugiej części „Almanachu Ruchu Poetyckiego ZGRZYT” pod red. Anny Ziemby-Lonc oraz spotkanie autorskie z członkami tegoż ruchu.

Goście, wśród nich przedstawiciele Rady Miejskiej w Brzozowie (Maria Bodzioch, Stanisław Niedzielski), kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie Elżbieta Szul oraz sympatycy brzozowskiego muzeum wysłuchali wierszy, którymi ze zgromadzonymi podzielili się: Katarzyna Tercha-Frankiewicz, Anna Ziemba-Lonc, Anna Wiatrak, Halina Urban, Agnieszka Mrozek, Kamil Frankiewicz, Jan Organ, Józef Tomoń.

Ruch Poetycki ZGRZYT istnieje już prawie cztery lata i skupia coraz większą liczbę osób. Cieszę się, że już po raz kolejny spotkanie z poezją „ZGRZYT-owców” ma miejsce w naszym muzeum. Członkowie grupy organizują spotkania autorskie (grupowe, indywidualne, okazjonalne) i działają głównie przy brzozowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, ale współpracują również z innymi instytucjami, również z naszym Muzeum. – powiedziała prowadząca spotkanie.

„Nasz ruch jest niczym nieskrępowaną inicjatywą twórczą. Każdy chętny poeta, w każdej chwili może dołączyć do Zgrzytu, do czego serdecznie zapraszamy” – informują założyciele grupy.

Poeci ZGRZYT-u w czasie promocji tomiku zaprezentowali wiersze, które znalazły się w drugiej części almanachu wydanego przez ową grupę. Wspólne zdjęcie i rozmowy kuluarowe przy kawie i ciastku zakończyły niezwykle sympatyczne spotkanie z poezją, która jest w naszym życiu czymś wzniosłym, niekiedy patriotycznym, dotyka naszej codzienności.

Dziękujemy Poetom za ubogacanie naszego życia swoją poezją i za tą niezwykłą ucztę słowa.

W czasie spotkania można było zakupić najnowszy tomik wierszy Ruchu Poetyckiego ZGRZYT.

ag

fot. Marek Marański