„Wystawa kolekcjonerstwa i kultury łowieckiej”

W czwartek, 18 listopada 2021 r., w naszym muzeum została otwarta ekspozycja zatytułowana „Wystawa kolekcjonerstwa i kultury łowieckiej”. Eksponaty – w postaci m.in. medali, odznak, literatury myśliwskiej i przedstawień rzeźbiarskich patrona myśliwych św. Huberta – użyczyli myśliwi, a zarazem kolekcjonerzy Stefan Sochacki i Bolesław Kostur.

Rozpocząwszy spotkanie dyrektor muzeum Agnieszka Adamska powitała przybyłych gości, po czym głos zabrał Bolesław Kostur – prezes Koła Łowieckiego „Jeleń” w Brzozowie.

Wernisaż wzbogacili grą na sygnałówkach Jakub Suwała i Grzegorz Zubel, a także prezes Koła Łowieckiego „Świstak” w Zagórzu Juliusz Pałasiewicz, który zagrał na akordeonie i zaprezentował dwa znane głównie braci łowieckiej instrumenty – róg i trombitę.

Organizatorami wystawą są Komisja Kultury Łowieckiej Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Krośnie i Koło Łowieckie „Jeleń” w Brzozowie przy udziale naszego muzeum.

fot. Marek Marański