Zabytkowe motocykle w Brzozowie

Na brzozowskim rynku, obok naszego muzeum, 7 sierpnia 2020 r. spotkali się miłośnicy starych i zabytkowych motocykli pochodzących z różnych okresów: międzywojnia, II wojny światowej i czasów powojennych. Spontaniczny pomysł okazał się dużym sukcesem, gdyż do Brzozowa przybyło prawie 40 pojazdów, w tym takze kilka samochodów. Inicjatorami i organizatorami spotkania byli dr Dariusz Bazaliński i Kazimierz Barański, a także nasze muzeum. Zgromadzonych powitała dyrektor Agnieszka Adamska, po czym Dariusz Bazaliński i inni właściciele motocykli przybliżali sekrety swoich motoryzacyjnych skarbów, przybliżając niejedną ciekawostkę. Przybyli oni z wielu miejscowości południowego Podkarpacia, często ubrani w typowe dla swoich motocykli i epoki stroje.

MP

fot. Marek Marański