Konkurs artystyczny „Historia mojej rodziny”

Wydarzeniem inicjującym ferie zimowe w Muzeum Regionalnym im. A. Fastnachta w Brzozowie był konkurs artystyczny „Historia mojej rodziny”. Odbył się on 14 stycznia w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza. Wzięły w nim udział dzieci z Zespołu Świetlic Środowiskowych.

Uczestnicy mieli za zadanie narysować wybranego członka rodziny oraz krótko o nim opowiedzieć. Głównym celem konkursu, było zaś uświadomienie młodym mieszkańcom Brzozowa i okolicznych miejscowości wartości historii rodzinnej.

Trudnego zadania wyboru najlepszych kompozycji podjęła się trzy osobowa komisja konkursowa, w skład, której weszli Agnieszka Adamska – dyrektor brzozowskiego muzeum, a także Paweł Gadek oraz Marek Marański – pracownicy tejże instytucji. Członkowie jury, przy ocenie kierowali się następującymi kryteriami: wartością artystyczną pracy, indywidualnym ujęciem tematyki oraz jakością ustnej prezentacji pracy.

Młodzi uczestnicy zmagań wykazali niezwykle dużą wiedzę na temat przeszłości swoich rodzin. Pokazuje to, że młode pokolenia wciąż cenią i szanują historię.

P.G.

fot. Marek Marański, Mateusz Podkul