XLII Rajd Odkrywców

Pogodnego wtorkowego przedpo- łudnia, 22 października, nasze muzeum wraz ze Szkołą Podstawową w Grabownicy Starzeńskiej po raz 42-gi zorganizowało Rajd Odkrywców „Poznajemy piękno i przyrodę ziemi brzozowskiej”. Kilkudziesięciu mło- dych wędrowców pod opieką pracowników muzeum (Agnieszki Adamskiej, Marka Marańskiego, Mateusza Podkula i Moniki Sowińskiej) i wychowawców przemierzało Grabownicę Starzeńską, po drodze poznając najciekawsze zakątki tej miejscowości: pomniki, obiekty sakralne, ciekawostki przyrodnicze i zabytki. Na metę rajdu organizatorzy wybrali „Mały Skansen” Tomasza Kędry. Tam uczestnicy imprezy sprawdzili w dwóch konkursach z nagrodami (przyrodniczym i krajoznawczym) wiedzę nabytą podczas wędrówki. W „Małym Skansenie” rozpalone zostało przez gospodarza ognisko, przy którym zostały upieczone kiełbaski.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania sponsorom rajdu: radnej Rady Miejskiej Aleksandrze Haudek, prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska Tadeuszowi Stępniowi oraz prezesowi zarządu firmy Java Wacławowi Homotnikowi, którzy wspomogli organizację rajdu. Wyrazy wdzięczności kierujemy także na ręce dyrekcji i wychowawców Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej oraz oczywiście gospodarza „Małego Skansenu” Tomasza Kędry. Do zobaczenia w przyszłym roku!

MWP

fot. Marek Marański