Otwarcie wystawy prac Renaty Suwały

W sobotę, 6 lipca, w letnie popołudnie w naszym muzeum odbył się wernisaż letniej wystawy czasowej prac pt. „SUMMER” naszej koleżanki, brzozowianki Renaty Suwały, na który licznie przybyli jej przyjaciele, rodzina, a także sympatycy naszego muzeum i koneserzy sztuki. Imprezę poprowadziła adiunkt Agnieszka Adamska. 
Bohaterka spotkania to absolwentka Wydziału Artystycznego UMSC w Lublinie, związana z naszym muzeum poprzez pracę na stanowisku grafika w latach 2009-2019. Obecna wystawa jest jej pierwszą, indywidualną; wcześniej prezentowała swoje prace na wystawach grupowych (dwóch w Lublinie i po jednej w Iwoniczu i Biłgoraju). Artystka tworzy malarstwo olejne, akrylowe, jak również używa technik mieszanych.
Na wystawie znajduje się trzydzieści prac, wśród których dominuje tematyka marinistyczna, zainspirowana wyjazdem do Chorwacji.
Otwarciu wystawy towarzyszył występ trójki muzyków: Marty Bober, Jakuba Wójcika i Tobiasza Pietrasza, przygotowanych przez dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury Agnieszkę Wójcik Gdulę. Podziękowania za obsługę techniczną składamy także na ręce Jana Florka z tej samej placówki kulturalnej.

Agnieszka Adamska

fot. Monika Sowińska