Diversity 2.0

Piątkowy wieczór 9 listopada 2018 r. zgromadził grono sympatyków naszego muzeum, których tym razem podejmowali studenci Wydziałów Sztuki z kilku polskich uczelni – Artur Futyma z Uniwersytetu Rzeszow- skiego, Dominika Kaczor z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Justyna Kazanecka z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Bartłomiej Kmita z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, Dominik Pinda z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Dominika Ścibor z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie  zapraszając do obejrzenia wystawy pt. „DIVERSITY 2.0”. 

„Dzisiejsze Diversity, czyli różnorodność, prowadzi nas w świat rzeźby, rysunku, grafiki, muzyki, animacji i filmu, które to proponują nam dzisiaj młodzi artyści” – powiedziała prowadząca spotkanie.

Temat różnorodności gościł w naszej placówce przy okazji ubiegłorocznej czerwcowej wystawy Diversity 1. Wówczas czternaścioro studentów Wydziału Sztuki URz zaprezentowało prace z zakresu: malarstwa, rysunku, grafiki komputerowej, animacji i filmu. Inicjatorem piątkowego spotkania i wystawy „DIVERSITY 2.0” był Artur Futyma, który gościł w naszej placówce już kolejny raz.

Na wystawie prezentowane są prace artystów, dla których sztuka jest sensem życia. Sztuka, czyli tworzenie za pomocą różnorodnych środków tego, co na pozór nie uchwytne, nieokreślone. Ekspozycję można obejrzeć do 27 listopada br.

ag

fot. Monika Sowińska