Spotkanie autorskie z Agnieszką Mrozek

W piątkowy wieczór, 22 kwietnia 2022 r., w naszym muzeum miało miejsce spotkanie autorskie z Agnieszką Mrozek, osobą o wielu talentach literackich i plastycznych, połączone z prezentacją jej najnowszego tomiku pt. „Ponieważ…”. Jednocześnie bohaterka spotkania zaprezentowała własne prace artystyczne.

Licznie przybyłych miłośników poezji i przyjaciół Agnieszki Mrozek powitała dyrektor muzeum Agnieszka Adamska. O oprawę muzyczną zadbały uczennice z Przysietnicy – Blanka Buczkowicz z ZS nr 1 i jej koleżanka Julia Jajko ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wiersze z tomiku „Ponieważ…” w błyskotliwy sposób zinterpretował Marek Burdzy – artysta związany z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie.

Podczas rozmowy moderowanej przez dyrektor muzeum Agnieszka Mrozek opowiadała o swojej twórczości. Później głos zabrali przyjaciele autorki: w imieniu swoim i Małgorzaty Żureckiej dyrektor Osiedlowego Domu Kultury „Karton” w Rzeszowie Józef Tadla, profesor Stach Ożóg z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, członkowie rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich – Dominik Ćwik, Jerzy Nawrocki i Tadeusz Masłyk, przedstawiciel europosła Bogdana Rzońcy Jerzy F. Adamski oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Przysietnicy Wiesław Pałka.

Po zakończeniu części „mówionej” rozmowom nie było końca, a autorka podpisywała tomik. Chętni mieli możliwość obejrzenia wystawy czasowej ikon.

fot. Paweł Gądek