X Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”

X Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” odbyło się wczoraj w naszym muzeum. Przybyłych gości przywitały dyrektorki – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie Krystyna Rymarz oraz naszego muzeum Agnieszka Adamska.

Słynne dzieło Gabrieli Zapolskiej zaprezentowali nasi brzozowscy aktorzy-amatorzy, którzy wywiązali się z zadania znakomicie:

– Pani Dulska – Halina Baran (Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie),- Zbyszko Dulski – Jacek Kędra (Państwowa Straż Pożarna w Brzozowie),- lokatorka – Mariola Pilszak (radna Rady Miejskiej w Brzozowie),- Juliasiewiczowa – Monika Dereń (Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie),- Hanka – Renata Suwała (Muzeum Regionalne w Brzozowie),- Mela – Martyna Sowińska (Akademia Wokalno-Artystyczna MF. Artis),- Hesia – Otylia Barnik (Akademia Wokalno-Artystyczna MF. Artis),- narrator – Agnieszka Dydek (Miejska Biblioteka Publiczna w Brzozowie).

Po zakończeniu przedstawienia wszystkim aktorom oraz organizatorom (Muzeum Regionalnemu, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Brzozowskiemu Domowi Kultury) słowa podziękowania przekazał sekretarz Gminy Brzozów Waldemar Och.

fot. Marek Marański